WELLA – Luminous Smoothening Oil do włosów puszących się

Marka: Wella Professionals
Produkt: Oil Reflections

Luksusowe kosmetyki do pielęgnacji włosów to właśnie wyznacznik marki Wella Professionals, dzięki któremu rozpoznawana jest na całym świecie. Oil Reflections Luminous Smoothening Oil to wygładzający olejek do włosów, który został stworzony specjalnie do włosów każdego rodzaju. Sprawdzi się zarówno na cienkich, jak i grubych włosach. Tych prostych i kręconych. Zdrowych lub zniszczonych. Najlepsze efekty daje jednak na włosach puszących się, niesfornych, nieco szorstkich, wymagających wygładzenia.

Warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie składu. Olejek do włosów Wella Oil Reflections ma krótki skład, ale wbrew pozorom udało się w nim zamieścić coś więcej niż tylko oleje. Naturalne olejki są tutaj trzy.

Przeplecione zostały innymi, niekoniecznie dobrymi składnikami, jednak to właśnie naturalne olejki odpowiadają tutaj za działanie.

 • olej kokosowy (Cocos Nucifera Oil) – wnika w cebulki, odżywia je i uzupełnia niedobory cennych składników, a także zamyka łuski włosów, nadaje miękkości i blasku.
 • olej makadamia (Macadamia Ternifolia Seed Oil) – regeneruje wyschniętą skórę głowy i przesuszone włosy, nawilża je, a także wygładza za sprawą świetnej wchłanialności.
 • olej z awokado (Persea Gratissima Oil) – silnie odżywia i regeneruje, zwalcza wolne rodniki zapewniając odmłodzenie, wykazuje działanie ochronne, nawilża i wzmacnia.

Połączenie trzech olejów o bardzo ciekawych właściwościach to zdecydowany plus olejku Wella Oil Reflections Luminous Smoothening Oil. Wzbogacono go też o witaminę E, która znana jest ze swoich silnych właściwości antyutleniających i odmładzających. Niestety w krótkim składzie znalazło się miejsce także dla silikonów, które mogą powodować obciążanie włosów i natłuszczać je. Tuż obok nich mocno drażniący alkohol o działaniu wysuszającym. Nie dość, że z dużym prawdopodobieństwem efekt będzie daleki od oczekiwanego, taki skład może wywołać silne podrażnienia i reakcje alergiczne.

Wella Oil Reflections w wersji wygładzającej to wszechstronny olejek średniej gęstości. Mimo że jego formuła jest aksamitna i otula włosy delikatnym filmem, produkt może obciążać pasma np. jeśli nałożymy go zbyt dużo. Łatwo o przedobrzenie i trzeba stosować go z umiarem, żeby nie przetłuścić włosów. Dzięki temu jest to wydajny produkt, bo dla uzyskana dobrego efektu trzeba go niewiele. Ma bardzo przyjemny, słodko-owocowy zapach.

Olejek do włosów Wella Luminous Smoothening Oil to standardowej wielkości produkt o pojemności 100 ml. Jego cena jest jednak sporo niższa niż w przypadku wielu luksusowych produktów. Koszt jest jak najbardziej adekwatny do działania. Poza tym olej do włosów Wella Oil Reflections ma bardzo elegancki design. Szklany i bardzo solidny flakonik utrzymany jest w beżowo-złotej kolorystyce. Do aplikacji przeznaczono precyzyjną pompkę. Niestety zastosowanie szkła przy tak śliskim olejku nie jest całkiem przemyślanym rozwiązaniem.

MOCNE STRONY:

 • połączenie trzech skoncentrowanych olejków naturalnych,
 • owocowy zapach, przyjemny i niezbyt słodki,
 • formuła dobrana do każdego rodzaju włosów,
 • aksamitna formuła o średniej gęstości,
 • precyzyjna pompka ułatwiająca aplikację,
 • eleganckie i bardzo solidnie wykonane opakowanie.

SŁABE STRONY:

 • bardzo ciężki flakonik ze szkła, który łatwo rozbić,
 • kilka obciążających silikonów w składzie,
 • dodatek mocno drażniących i wysuszających alkoholi,
 • możliwość obciążania i przetłuszczania włosów.
159