NANOIL – 100% olejek arganowy

Marka: NANOIL
Produkt: OLEJEK ARGANOWY NANOIL

Olej arganowy marki Nanoil to jeden z 6 czystych, organicznych, bio olejków o jakości sygnowanej znakiem Ecocert. Doskonały, o jakości, która pozwala mu zająć tak wysokie miejsce w rankingu i powoduje szereg pozytywnych opinii. Olejek Arganowy Nanoil jest wyjątkowy: nie ma w nim domieszek innych olejków syntetyków, silikonów, parabenów ani niezdrowych dla skóry czy włosów konserwantów.

Olej arganowy jest naturalnym, silnym przeciwutleniaczem, działa przeciwstarzeniowo, wymiata wolne rodniki, nawilża i regeneruje, zmiękcza włosy i dodatkowo bardzo korzystnie wpływa na skórę. Ma wysokie powinowactwo do keratynowej osłonki włosa: to silny rekonstruktor, który tworzy ochronny film na powierzchni włosa, a także wnika w jego głębsze warstwy, czyli pod keratynową osłonę i odbudowuje go od wewnątrz. Silnie regenerujące i odżywcze właściwości olejku arganowego są możliwe tylko wówczas, gdy produkt jest nierafinowany i tłoczony na zimno oraz pochodzi z ekologicznych upraw – tak właśnie jest w przypadku olejku arganowego Nanoil.

Olej arganowy jest tak wyjątkowy, ponieważ cechuje go jedyne w swoim rodzaju zestawienie NNKT (w ponad 80% składa się z nienasyconych kwasów tłuszczowych) – taki bilans kwasów tłuszczowych, jaki odkryto w oleju arganowym, jest najlepszy dla zdrowia i pielęgnacji skóry i włosów.

Warto wiedzieć, że to właśnie NNKT przyczyniają się do poprawnego funkcjonowania komórek naszego organizmu.

Olej arganowy jest najbogatszym w cenne składniki olejem produkowanym obecnie na świecie. Co więcej, jest on najlepszym stabilizatorem i nośnikiem naturalnych witamin (w fazie olejowej są one najbardziej stabilne), nieocenionych w pielęgnacji włosów i skóry. Działa tak doskonale, ponieważ zawiera łącznie około 100 różnych substancji czynnych, które poprawiają stan włosów i skóry. Z tego względu olej arganowy ocenia się jako jeden z najsilniej działających, naturalnych antyoksydantów.

Olejek Arganowy Nanoil to czysty, doskonały w swej formule olejek do włosów (i nie tylko). W jego składzie nie brakuje:

 • NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych), w tym linolowego z grupy omega-6 i oleinowego z grupy omega-9; ich korzystny bilans sprawia, że olej arganowy jest idealny do każdego rodzaju cery i niemal do wszystkich rodzajów włosów;
 • steroli roślinnych – budują błony komórkowej, wspierają syntezę kolagenu i elastyny;
 • flawonoidów – silne antyutleniacze, zapobiegają przedwczesnemu starzeniu i korzystnie wpływają na wygląd skóry i włosów;
 • witaminy E – w stężeniu większym niż w oliwie z oliwek; to obrona organizmu przed starzeniem się komórek;
 • skwalenu – równowaga tłuszczowa dla naskórka i składnik ochronnej warstwy lipidowej skóry, kondycjonuje włosy;
 • luteiny – chroni ona przed promieniowaniem UV i podtrzymuje efekt opalenizny oraz neutralizuje niekorzystne skutki opalania;
 • polifenoli – to związki silnie antyoksydacyjne, wymiatają wolne rodniki z organizmu, niezastąpione w pielęgnacji skóry dojrzałej, regenerują paznokcie oraz włosy, dbają o warstwę hydrolipidową skóry i zapobiegają jej odwodnieniu.

Olejek Arganowy Nanoil to doskonała kuracja wzmacniająca i poprawiająca wygląd włosów. Regeneruje, pobudza cebulki do pracy i włosy do wzrostu i jednocześnie hamuje ich wypadanie. Nabłyszcza, zwalcza suchość i sztywność, idealny niemal do wszystkich rodzajów włosów, czysty, o dużym stężeniu substancji pielęgnacyjnych jest kwintesencją tego, czym powinien być dobry olejek arganowy.

* Więcej na temat naturalnych olejków Nanoil znajdziesz na stronie produktu (www.nanoil.pl).

MOCNE STRONY:

 • organiczny, nierafinowany, tłoczony na zimno
 • wydajny, większa pojemność (50 ml) niż wśród innych olejków naturalnych
 • znak jakości Ecocert
 • do każdych włosów, w tym zniszczonych, suchych, cienkich, wrażliwych, dojrzałych, wypadających, delikatnych
 • idealny do pielęgnacji skóry (wygładza, spłyca zmarszczki, ujędrnia) i paznokci (poprawia stan nawet mocno zniszczonych płytek)

SŁABE STRONY:

 • uwaga na butelkę: jest szklana, może się stłuc
 • olejek arganowy nie nadaje się do ciężkich włosów niskoporowatych
144